Гармонійний союз фронту і тилу

ДП «Державна циркова компанія України» вважає за необхідне висловити підтримку обуреним на хейт навколо теми бронювання працівників циркової галузі.

Якщо вже і склались так обставини, що пересічному громадянину або депутату, що має особисте упереджене ставлення до діяльності циркової галузі, потрібне роз’яснення з приводу бронювання працівників циркових підприємств, Державна циркова компанія готова говорити про стійкість і незламний дух українського культурного простору, з особливим акцентом на барвистому світі українського цирку та його артистів після вторгнення російської федерації в Україну 24 лютого 2022 року.

Україна, країна з багатою культурною спадщиною, завжди висвітлювала своє різноманіття через різні форми мистецтва. Цирк – один з найцінніших видів мистецтва. Однак вторгнення російської федерації принесло непередбачуване спустошення, не тільки нашим землям, але і серцю нашої культурної ідентичності.

Цирк в Україні – це набагато більше, ніж просто розвага, це жива картина нашої історії, поєднання традицій та інновацій. Вторгнення сильно вплинуло на наші циркові установи – історичні місця, які були душею багатьох спільнот, які на початку повномасштабного вторгнення стояли в тиші і найстрашніші наслідки були б, якби вони так і залишились свідками спустошень війни.

Циркова галузь України жодного дня не припиняла працювати, підтримуючи своїх артистів. Підтримуючи циркових тварин прихистком і харчуванням. В тяжких умовах, а іноді, взагалі в нереально тяжких умовах, зберігали життя і здоров’я не тільки людей, а і тварин.

З метою пропаганди Української циркової культури задля підтримки економіки України, підтримки циркових артистів, налагодження ділових партнерських стосунків з міжнародною цирковою спільнотою, обміну досвідом, для поширення інтересу через українське циркове мистецтво до України, Компанія направляла циркові номери, атракціони та програми на безліч відомих усьому світу міжнародних фестивалів до Європейських країн та до інших країн світу, у виконанні українських артистів цирку.

За період повномасштабного вторгнення, циркова галузь заробила в бюджет країни, що спустошує війна, десятки мільйонів гривень.

Галузь, повинна постійно працювати, щоб поповнювати бюджет, але працювати і виконувати усю роботу не можуть самі тільки жінки, тому підприємство змушено було забронювати 7% чоловіків.

Артисти і асистенти, працівники Компанії так само, як і інші люди, захищають країну на фронті. Решта захищають її по іншому, тому що у кожного свій фронт під час війни.

Ми створили цирковий благодійний фонд «Магічні крила», він проводить благодійні вистави у лікарнях для поранених бійців, на передовій для втомлених воїнів та у цирках для збору коштів на різні направлення – найперше на потреби ЗСУ.

Міжнародна реакція на боротьбу української циркової галузі є маяком солідарності. Глобальні циркові спільноти відкрили свої обійми і, завдяки нашій діяльності, надають підтримку Україні.

Український цирк, з його багатою спадщиною та динамічним сьогоденням, стоїть як свідчення сили мистецтва протистояти негараздам і об'єднувати світ навколо себе.

Низький уклін і безмежна вдячність захисникам України!

Слава Україні!

ДП «Державна циркова компанія України»
09 квітня 2024
місто Київ